Ogólnie mówi się, że brak erekcji dopada panów w średnim wieku. Nic bardziej błędnego. Zmagania z potencją przydarzają się facetom niezaleznie od wieku, nawet tym przed 30tką.
Co sprawia brak erekcji w takim młodym wieku?
Powody problemów potrafią być bardzo różne. Wielką rolę gra stres. Na jego poziom mogą oddziaływać takie czynniki, jak na przykład praca czy brak doświadczenia seksualnego. Facet boi się, iż skompromituje się przed damą.
Innym istotnym elementem mającym wpłwy na naszą kondycję w łóżku jest nasze zdrowie. Zbyt duża masa ciała lub choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca czy zbyt wysokie ciśnienie na pewno nie pomagają.
Jak się z tym uporać metodami domowymi?
Na początek zmieńmy swój styl życia. Jedzmy zdrowe jedzenie. Nasza dieta na codzień musi obfitować w świeże warzywa a także owoce. Powinniśmy unikać nadmiaru alkoholu a także papierosów. Ruch to także nasz sprzymierzeniec. W trakcie ćwiczeń spalamy zbędne kalorie a także dotlenimy cały organizm. Będziemy w stanie także przyjmować lek na potencję bez recepty.
Czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia?
Oczywiście, że tak. Te preparaty zostały gruntownie przebadane. Poprzez to możemy bez obaw je zażywać. Warto wspomnieć jednak aby nigdy nie przekraczać zalecanej dawki. W razie przedawkowania trzeba prędko skontaktować się z lekarzem.
A co mamy robić, kiedy środki bez recepty nie wystarczają?
W takiej okoliczności będzie trzeba wykonać specjalne badania. Prawdopodobnie problemy z erekcją są mocniej złożone niż myśleliśmy w pierwszym momencie. Im wcześniej zapiszemy się do doktora, tym lepiej.