Po kilkuletniej budowie ldomku na placu jest całe mnóstwo rzeczy, które w pewnym momencie przeszkadzają. Nie tylko gruz, ale odpadki w rodzaju folie, styropian, plastiki oraz pozostałości po pracach, jak np niewykorzystany gips.
Niewykorzystane worki cementu, czy również gipsu jest możliwość oddać do hurtowni, gdzie były zakupione, niemniej jednak jedynie jeśli zostały stosownie przechowywane, a termin nie jest mniejszy niż miesiąc. Oznacza to, że będziemy mogli oddać worki gipsu lub cementu 1.03, jeżeli już są istotne do 1.04. Jeśli oddamy je w późniejszym czasie to już nie zostaną przyjęte.
Zamawiając kontener warto mieć na uwadze, żeby dowiedzieć się, czego nie możemy w nim umieszczać. Przeważnie jest to papa, opony i stare okna PVC. Oprócz tymi elementami mamy możliwość wrzucać do nich absolutnie wszystko począwszy od małego gruzu, resztek cegieł, kończąc na rurach rynnowych, kubełkach po farbie, czy zużytych pędzli do malowania.
Dostępnych jest sporo typów kontenerów, ale powinno się pokusić się za każdym razem o największy możliwy – zwykle wyjdzie taniej niż dwa mniejsze. Kontener 7 m3 o dużych bokach posiada 180×350 cm oraz jest układanyza radą haka umieszczonego na pojeździe dostarczającym kontenery. Wywóz resztek po budowie jest umawiamy na bieżąco. W większości sytuacji spółki pozostawiają pojemnik na 5 dni, niemniej jednak proponują wywóz zapełnionego kontenera wcześniej, o ile zaistnieje taka sytuacja – należy wtedy przeważnie przedzwonić oraz umówić się na dowoloną godzinę.

Źródło: kontenery Legnica