Obecnie na rynku przemysłowym bardzo szerokie zastosowanie posiada taśma do pakowania, która zrobiona jest z bardzo mocnej a także trwałej folii, dzięki czemu używana jest głównie do zaklejania różnego formatu kartonów metodą ręczną a także automatyczną, dzięki temu jest niezmiernie funkcjonalna.

Taśmy pakowe samoprzylepne cechuje wysoki poziom przeźroczystości ich nośnika a ponadto znakomita kleistość. Odporność na promieniowanie UV, procesy starzenia a ponadto wilgoć powodują, iż taśmy te częstokroć odnajdują własne zastosowanie w wszelkich pracach biurowych a oprócz tego w domach. Taśmy można kupić głównie w kolorze transparentnym, brązowym i białym, a także w różnych wielkościach według potrzeby klientów naszego sklepu. Wyróżniamy na rynku szeroki wachlarz taśm pakowych.

Obok produktów które służą do pakowania, ochrony rozmaitych przedmiotów, transportu czy też przechowywania stosowana jest też taśma pakowa akrylowa. Znajduje ona zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak również w przemyśle. Folia wykonana ze stretchu jest materiałem, który znakomicie chroni chronione elementy przed wszelkimi uszkodzeniami fizycznymi oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Najczęściej używana jest do opakowania paczek z powodu na ich bezpieczeństwo a oprócz tego sam komfort.