Wiele osób planuje nad zapuszczeniem bródki, jednak wydaje im się, że ich zarost nie bywa do tegoż odpowiedni. Aby się przekonać, czy nasze owłosienie na buzi nadaje się do zapuszczenia brody, czy także nie powinien najpierw wypróbować ją zapuścić.
Wiele osób zarabia, ma życie rozrywkowe i odczuwałoby się dokuczliwie podczas etapu zapuszczania bródki. Na zapuszczenie zarostu trzeba przeznaczyć około dwóch miesięcy i nie dotykać przez ten czas maszyny do golenia. Jeżeli nie potrafimy sobie na to pozwalać, potrzebujemy dobrać moment, jaki będzie najodpowiedniejszy gwoli naszej osoby. Na przykład wolno to zrobić w okresie wakacji albo urlopu. Jeśli mamy mało czasu, brodę można rozpocząć zapuszczać na tydzień lub dwa przed zapoczątkowaniem urlopu.
Kiedy uprzednio własna broda wzrośnie, potrafimy ocenić nasz włos oraz przejść do działania. Zaniedbana broda niewątpliwie nie wypatruje pięknie, więc potrzeba będzie ją skrócić. Do tego konieczny będzie wam trymer, którym wolno modyfikować długość włosa, gdy własna broda nie jest jeszcze zbyt długa.
Ważne jest także wskazane badanie, jako nasz zarost się umieszcza na brodzie. W pewnych polach na policzkach potrafi rosnąć niedużo włosów. Wtedy należy określić właściwie szeroką linię policzkową naszego zarostu. Środowiska, które są nierówno zarośnięte, przynależy ogolić do równej linii zarostu.
Ważne jest także zadbanie o dolną linię zarostu na szyi. Potrzeba ją poprawić, lecz nie wolno przesadzać z jej wygoleniem, bo z zarośniętą buzią oraz całkiem ogoloną szyją, możemy wyglądać groteskowo.

Więcej: https://www.barbercompany.pl