Oświetlenie domu od jakiegoś czasu nie spełnia już jedynie zadania praktycznych. Z pewnością tych ani jedna osoba nie kwetsionuje, ale powinno się stwierdzić, że obok aspektu utylitarnego, światło poszczególnych wnętrz pełni także zadania dekoratywne.

Zacznijmy od momentu, w którym praktycznie startuje nasz dzień, czyli od ubikacji. Gdyż nasze soczewki po spaniu nie są nadal dostosowane do mocnego światła, główne światło powinno być spokojne. Światło ubikacji ma nas głównie lekko rozbudzać do działania. Znakomicie też, w momencie kiedy obok głównego źródła światła w toalecie znajduje się źródło punktowe. Obowiązkowo powinno ono być złączone z lustrem, żeby ranny makijaż czy delikatne zabiegi higieniczne istnieje możliwość było wykonać dobrze.

Przeciwnie niż w ubikacji musi przedstawiać się oświetlenie w dużym pokoju. Bo salon jest pokojem odpoczynku a także rekreacji, istotne jest nie tylko, ażeby światło było tu dobre dla oka a także z możliwością uregulowania natężenia. Równie ważna jest również błona, która musi dać wnętrzu niepowtarzalny kolory. Bez wątpienia funkcję takiej aury pełni głównie lampa. W salonie gra on szalenie bardzo ważną rolę dekoratywną. I to nie tylko wtedy, w momencie kiedy  światło jest włączone. Także w ciągu dnia jest on elementem stanowiącym o wyrazie estetycznym pokoju. Dlatego również jego dobór ma być zawsze doskonale sprecyzowany.

Oświetlenie, które nadal niedawno było tylko pomocą w naszym życiu, na dzień obecny jest także fragmentem stanowiącym o tym, jaki w pokoju jest klimat.

Więcej : http://itfconsulting.pl/oswietlenie-lazienkowe-wygoda-i-piekno-aranzacji/