Żyjemy w dobie, w której posiadamy niezwykłe innowacje i wynalazki. Jeśliby oznajmić komuś sto lat wstecz, że będzie w stanie na żywo widzieć w kamerze drugą osobę i sobie z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Całkiem możliwe, że taki rozwój technologiczny jaki aktualnie można zaobserwować, niestety nigdy nie będzie miał miejsca.
Calutki świat globalnej sieci i jej rozmaitych zakamarków jest niesamowicie fascynujący. Taką jedną z dzisiejszych innowacji jest z całą pewnością bitcoin, a więc zdecentralizowana internetowa waluta. Waluta tego typu jest nieograniczona i dostępna absolutnie wszędzie tam, gdzie znajduje się globalna sieć. Waluta ta umożliwia ominięcie wszystkich banków a także rozmaitych pośredników, a co za tym idzie prowizji oraz różnych ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę tego typu można wysyłać gdzie tylko chcemy.
Należy zwrócić uwagę na to, że przy przestrzeganiu wszystkich podstawowych środków bezpieczeństwa, bitcoiny absolutnie nie mogą być skonfiskowane przez żadne instytucje. Mowa tu na przykład o komorniku, banku, a też byłemu mężowi czy żonie podczas sprawy rozwodowej.
Ciekawy jest fakt, iż bitcoin jest całkowicie odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów może powstać 21 milionów.
Należy również wspomnieć o totalnej anonimowości podczas dokonywanej transakcji. Adres waluty internetowej absolutnie nie jest jawny a także możemy go zmienić z każdym przelewem. Prócz tego nie ma takiej opcji, by nasze konto zostało zablokowane, ponieważ system tego typu walut znajduje się w sieci 2p2, w którym oczywiście nie ma właściciela. Na koniec powinno się wspomnieć o całkowitym braku jakiejkolwiek biurokracji, co jest dodatkową zaletą. Po prostu tworzy się konto i to wszystko, a nie chodzi się od urzędu do urzędu, aby podpisać tylko jakiś  papierek.
To wszystko sprawia, że bitcoin jest naszą przyszłością i bardzo dużo osób powoli zaczyna się tym interesować, a więc użytkować z znakomitych usług tego nowoczesnego systemu.

Zobacz: outbitcoin.com