Korzyści z używania sieci są naprawdę duże. Jest pomocny w szukaniu pracy, pozwala nam na kontaktowanie się z bliskimi, wręcz gdzieś z końca świata, dostarcza również nam rozrywki. Znacząca większość z nas ma w swoim domu komputer bądź laptop z dostępem do sieci. Internet stał się już niemniej popularny aniżeli kablowa telewizja. Aż trudno uwierzyć, że debiut w Polsce miał zaledwie 20 lat temu. Dziś dość duża część społeczeństwa nie umie wyobrazić sobie dnia bez globalnej sieci. Według statystyk w globalnej sieci spędzamy przeciętnie od trzech do 5 godzin każdego dnia.

Zdecydowana większość osób rozpoczyna każdy dzień włączając swój ulubiony serwis informacyjny oraz czytając aktualne wiadomości lub interesujące artykuły. Za sprawą nich wszystkie wiadomości zarówno z kraju, jak również ze całego świata mamy na wyciągnięcie ręki. Konkurencja serwisów internetowych jest duża. Każdy serwis informacyjny walczy, aby opublikować aktualne wiadomości tak szybko jak to możliwe, wyprzedzając swych rywali. Niestety, bardzo często przy tym dochodzi do publikacji tak zwanych fake news, mówiąc inaczej nieprawdziwych informacji. Użytkowanie z niesprawdzonych informatorów to ogromne ryzyko, dlatego że za promowanie fałszywych informacji niebawem grozić może bardzo dużymi karami.

Interesujące artykuły oraz bieżące wiadomości i wydarzenia to wyłącznie nieduża garstka tego, co odkryć możemy w internecie. Pomimo wielu zagrożeń, o jakich często możemy usłyszeć, internet to z pewnością jedno z dobrodziejstw współczesnych czasów.

Zobacz: http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/wielkie-przeceny-w-bialostockich-galeriach,10259110/