Od jakiegoś czasu można dostrzec znacznie większe troszczenie się o swój własny wygląd, w szczególności u dziewczyn. Wiele zabiegów poprawiających urodę będziemy mogli wykonać w domu jak również w gabinecie u kosmetyczki. Jednym z tego typu zabiegów jest z pewnością peeling enzymatyczny. Peeling też należy do peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma na celu oczyścić dokładnie całą skórę oraz pozbyć się martwego naskórka, kiedy klasyczny peeling do buzi nie daje rady. Przez to, iż zawiera enzymy roślinne – głównie bromelanine (czerpana przeważnie z ananasa oraz papai) i syntetyczne enzymy – keratoline, złuszcza martwy naskórek po nałożeniu, bez potrzeby przeprowadzenia masażu buzi.

Enzymy tego typu wyróżniają się zdolnością rozpuszczania białek, z których zwłaszcza składa się naskórek martwy. Peeling ten posiada też enzymy, które regenerują skórę buzi i znacznie przyśpieszają proces tworzenia się następnych komórek. Wnika do naszej skóry na około trzydzieści milimetrów, zatem możemy wykonywać go w swoim domu. Używany, jako maska na twarz i pozostawiając go na parę bądź paręnaście minut.

Zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, że daje dużo lepsze efekty od peelingu mechanicznego a wystarczy go jedynie zaaplikować i chwilę zostawić na twarzy. Peeling enzymatyczny nie ma drobinek ścierających, przez co w ogóle nie grożą nam jakiekolwiek podrażnienia mechaniczne. Tego rodzaju peeling można stosować do absolutnie każdego typu cery. Mogą używać go nawet osoby z cerą naczyniową i wrażliwą. Wszystkie informacje które znajdują się na stronie internetowej https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam sprawdzić, czy peeling ten będzie odpowiednim rozwiązaniem dla naszego rodzaju cery.