Pora jesienna powolutku zaczyna w ostatnim czasie pokazywać swoje pazurki. W tym momencie mam na myśli jej najprawdziwsze oblicze natury – jest chłodno, wietrznie a także pochmurnie. Przez początkowe parę tygodni tej jesieni kalendarzowej, posiadaliśmy prawo być naprawdę zachwyceni z tego co mogliśmy oglądać za oknem. Niestety, urok zniknął a urokliwość polskiej, urokliwej jesieni została przykryta spadającymi liśćmi. Opadającymi już w takiej jesiennej aurze.

Ostatnie dni, a raczej skala temperatury, która podskoczyła do granic 0 °C, w zestawieniu z rzeczywiście mocnym a także porywistym wichrem spowodowało, że niestety dopadło mnie ostre przeziębienie. Było, a prawdopodobnie wciąż jest ono na tyle dla mnie niekorzystne, że wywołało u mnie straszny ból zatok a ponadto uszu. Przytłaczające jest to, iż zdaję mi się, iż wykonałem wszystko co możliwe ażeby tego strasznego przeziębienia uniknąć.

Cały czas kontrolowałem temperaturę na podwórku i zawsze ubierałem  się adekwatnie do tego, co w chwili obecnej było się na dworze. W obieg  poszła  czapa na zimę, w komplecie z szalem oraz rękawicami. Pomimo to, wirus  postanowił mnie dopaść i od trzech ciężkich dni, walczę o powrócenie do pełnego zdrowia. Tylko że niestety, domowe metody nie są w mojej sytuacji efektywne, dlatego też stwierdziłem, że jedną jedyną osobą, jaka jest w stanie sprawić, iż ból mych zatok a także obu uszu zniknie na dobre, będzie lekarz laryngolog. I tak jak jestem osobnikiem, który w zasadzie marudzi na naszą rodzimą opiekę zdrowotną, tak tym razem pan doktor wykonał znakomitą robotę i sprawił, że mocny ból przeszedł  już następnego dnia. Aktualnie, powoli kończę zażywać zalecone mi poprzez lekarza lekarstwa i powolutku zaczynam od nowa czerpać radość z mojego życia. Strasznie martwi mnie jedynie to, iż ja już rzeczywiście nie mam zielonego pojęcia jak się ubrać aby zmniejszyć ryzyko kolejnej choroby. Zdawało mi się, iż już potrafię bardziej dbać o swój organizm, a tu niestety…

Zobacz więcej: Laryngolog Zamość