Do tejże chwili powszechnie oleje były używane przede wszystkim w kuchniach. Ale współcześnie coraz częściej doceniany staje się ich korzystny wpływ na człowieka, przez to różne oleje posiadają wszechstronne zastosowanie w kosmetykach.
Ale, żeby zweryfikować ich pozytywny sposób oddziaływania na nasze ciało, czy włosy nie ma potrzeby żeby korzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.
Teraz odnaleźć je da się w asortymencie sporej liczby marketów z z kosmetykami BIO.
Wybór olejów bywa naprawdę spory, dlatego przy wyborze tego przeznaczonego dla nas, trzeba zastanowić się, jaki efekt zamierzamy osiągnąć po jego zastosowaniu a także dopasować do tego konkretne właściwości oleju.Pewnym z nadzwyczaj lubianych oraz najczęściej kupowanych staje się olej marula. ów olej wytłaczany jest w niskiej temperaturze z pestek owoców drzew marula oraz posiada oleistą, rzadką konsystencję a także lekko wyczuwalny zapach.
Ma bardzo szerokie zastosowanie, a przez to jest skuteczny w każdej sytuacji. Trzeba poznać, jakiego typu ma olej marula cechy.
Ma dobre oddziaływanie na włosy a również skórę na głowie. Regularnie stosowany, pomoże wygrać z problemami tego typu jak na przykład sucha skóra, albo łupież.
Natomiast włosy dostaną przez to blasku, gładkości i połysku i będą rzadziej wypadały.
Najczęściej natomiast jest wykorzystywany w kosmetyce cery. Polecany jest do pielęgnacji odwodnionej skóry, suchej i podrażnionej.
Polecany jest nie tylko w konfrontacji ze zmarszczoną skórą, lecz także z pryszczami. Kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać właściwe nawilżanie cery, a witamina C rozjaśni i łagodzi zapalenie. Dzięki swojej niesamowicie lekkiej formie błyskawicznie działa i nie zatyka porów.

Autor: płukanka z kawy do włosów