W autach osobowych będziemy mogli sobie wybierać między różnorodnymi rodzajami nadwozia. Są nimi na przykład: sedan, limuzyna, hatchback, kabriolet czy też kombi. Odróżniają się od siebie nie tylko wyglądem lecz też funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka pozwoli Państwu rozróżnić poszczególne typy samochodów osobowych.
Sedan to rodzaj nadwozia zamkniętego. Nadwozie można podzielić na trzy bryły: przedział pasażerski, silnikowy i bagażowy.
Limuzyna jest pojazdem bez wątpienia luksusowym. Dokładnie tak samo jak sedan składa się z 3 widocznych brył. Najczęściej jest większa od wspomnianego sedana, w wyposażeniu limuzyny bardzo często znajduje się telewizor czy też barek z napojami alkoholowymi, natomiast część pasażerska jest oddzielona od szoferki szybą.
W autach hatchback niezwykle charakterystyczna jest duża klapa bagażnika, która unoszona jest do góry wraz z szybą. W tych właśnie autach zazwyczaj można składać drugi rząd z siedzeniami co zwiększa wielkość bagażnika.
Kabriolet to niewątpliwie nadwozie które nie posiada stałego dachu. Często dach w kabrioletach jest bardzo miękki, można go rozwijać albo zdejmować. Bardzo często występuje w wersji dwudrzwiowej.
Z kolei auto kombi ma wydłużoną część tylną nadwozia. Co daje dodatkową objętość bagażnika samochodowego. To nadwozie dwubryłowe.
Za sprawą różnorodności jaką oferują nam poszczególne marki pojazdów, można dostosować typ pojazdu do swoich wymagań.

Więcej: limuzyna Wrocław