W czasie ostatniego zimowego wyjazdu na ferie dopadła nas nieprzyjemna niespodzianka. Po przybyciu na lądowisko Chopina, ujawniło się że samolot jest spowolniony z powodu pogody. Gdy minęły dwie godzinki, ujawnił się komunikat o osłabiających się nieprzerwanie realiach pogodowych i o tym, że wszelkie loty zostają cofnięte do zniesienia. Na lotnisku panowało zamieszanie, wiele jednostek oczekiwało na osobiste połączenia lotnicze, gdyż oczywiście rozpoczęły się ferie.

Miałem lecieć z paroma przyjaciółmi oraz właśnie poczęliśmy się zastanawiać co akurat uczynić. Nie żyjemy w Warszawie, więc odpadało wyjście powrotu do domku, poza tym nie wiedzieliśmy wszak, ile czasu przeloty będą zawieszone. Być możliwe jest wkrótce pogoda ulegnie poprawieniu się.

Na lądowisko pędziliśmy z naszej miejscowości aż dwie godzinki. Zadecydowaliśmy zatem pozostać oraz zaczekać na rozwój wypadków.

Przynajmniej nie musieliśmy się martwić o pojazd. Kilka dni przed przyjazdem, ciekawiłem się co po wylocie uczynimy z pojazdem i postanowiłem sprawdzić propozycję parkingową przy lotnisku.

Okazało się, iż w łatwy sposób mogę zarezerwować poprzez internet pewny parking przy lądowisku Chopina. Zlikwidowało toż nasze problemy. Po dyskusji z znajomymi zarezerwowałem pole na postoju, zatem obecnie miałem pewność gdzie egzystuje mój samochód oraz że jest ubezpieczony.

Licząc na poprawę pogody zadecydowaliśmy cokolwiek zjeść w kawiarni. Pod końcówkę posiłku z głośników odtworzono przekaz, iż loty zostaną odnowione w ciągu godziny.

Oprócz tychże kilku godzin spóźnienia, wyjazd udał się idealnie.

Autor: parking przy lotnisku chopina