Wspaniały wizerunek samochodu osobowego nie jest możliwy do uzyskania jeżeli nie weźmiemy pod uwagę tego, jakie mamy założone w naszym samochodzie felgi, innymi słowy koła.
Bardzo popularne są felgi z stali ,które niestety przeważnie nie prezentują się dość atrakcyjnie i tak faktycznie właściwie każdy,  piekny samochód potrafią zmienić w niezbyt ładny. Wygląd auta to w bardzo dużym stopniu właśnie kółka. Z tego także względu coraz więcej osób decyduje się na felgi aluminiowe ,które dodają samochodowi uroku, elegancji, a w poniektórych przypadkach sportowego charakteru. Wszystko uzależniony jest od tego ,które felgi sobie kupimy, a także od tego do jakiego samochodu je będziemy montować.
Felgi mogą być w różnorakich rozmiarach. Jeszcze do niedawna znanym rozmiarem felg był rozmiar 15 cali. Dziś częstokroć spotykamy auta z felgami 17 cali, a także 18cali oraz 19. Jak zatem możemy zauważyć rozmiar koła stale rosnie.
Jeśli natomiast chcemy jeździć w komfortowych warunkach, to dobrze jest wybrać felgi z rozmiarem od 15 do 17 cali. Im większe koło tym znacznie mniejsze opony, dlatego, że jej profil będzie niższy. Mamy zatem dużo mniej gumy ,która amortyzuje różnego typu nierówności. Powinno się mieć to na uwadze.

Więcej: felgi stalowe 15 4×100