Wraz z kończącym się latem i zbliżającą się wielkimi krokami jesienią w podświadomości kierowcy pojawia się myśl o tym, że za chwile konieczna będzie wymiana opon. Posiadając do wymiany same opony nie mając innego wyjścia trzeba zgłosić się z tym do fachowego zakładu. Posiadając natomiast opony ,które są założone na felgach czy tak zwane pełne koła, mamy dwie opcje: wykonujemy to sami, albo wulkanizacja.

 

Czy więc powinno się samemu wymieniać opony?

Zmiana opon w zakładzie wulkanizacyjnym trwa zazwyczaj około 15 minut a na dodatek kosztuje mniej więcej około 20-40zł. Czy taka zabawa w wymianę na podwórzu jest w ogóle opłacalna. Z jednej strony tak, dlatego, że za sprawą takiej wymiany będziemy mogli przyjrzeć się w jakim dokładnie stanie są tarcze a także klocki hamulcowe naszego pojazdu. Jeżeli chodzi zaś o czas spędzony przy tejże czynności to bez profesjonalnego sprzętu będzie nam to zajmowało cztery razy więcej.

Wulkanizacja więc to genialny wybór, kiedy nie mamy gdzie postawić naszego auta, nie posiadamy czasu lub po prostu nie chcemy się w to bawić.

Zamiany opon natomiast dokonać powinno się w odpowiednim zakładzie, ponieważ nasze koła należy odpowiednio wyważyć, a prawdopodobnie w swoim domu nie posiadamy takowego sprzętu.

Zobacz więcej: opony at