Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego i ogrodu z pewnością musisz zainstalować sprzęty, które uproszczą twoje życie codzienne i spowodują, że będzie zdecydowanie bardziej wygodne. Jednym z najlepszych sprzętów dla zagwarantowania należytych warunków jeśli rozchodzi się o czystość w waszym domu są z pewnością centralne odkurzacze, które są bezkonkurencyjne porównując je ze klasycznymi odkurzaczami. Naprawdę niesamowita moc, efektywność sprzątania oraz łatwość obsługi powodują, iż znajdują one coraz większą rzeszę klientów.

Standardowym miejscem montażu odkurzacza centralnego jest garaż, piwnica bądź jakieś inne pomieszczenie gospodarcze. Cała instalacja poprowadzona jest po zdecydowanej większości pomieszczeń, a zasięg zapewnia odpowiednio długi wąż, który należy podczepić do gniazda zamontowanego w ścianie. Z powodu na własną żywotność, odkurzacze centralne to z pewnością inwestycja na długie lata. Korzystając z klasycznych metod odkurzania poprzez ten okres czasu trzeba byłoby wymienić parę razy zwykły odkurzacz, ponosząc przy tym niemałe koszty.

Odkurzacz centralny to również doskonałe rozwiązanie dla dużych rodzin, gdzie trzeba sprzątać dużo częściej. Gdy skończyliśmy już domowe porządki, czas przejść do przydomowego ogrodu, gdzie też czeka nas sporo pracy, szczególnie w sezonie letnim. Jeśli ktoś z was ma trawnik to bardzo dobrze wie, jak dużo czasu trzeba poświęcić na jego pielęgnację i jakie koszty są z tym związane. Na nasze szczęście można zmniejszyć np koszta nawadniania trawnika montując specjalnie przygotowane zbiorniki na wodę deszczową. Po zainstalowaniu takiego zbiornika do rynny mamy nieustający dostęp do deszczówki, a zatem sposobność wykorzystywania bezpłatnej wody.

Decydując się na zakup takiego zbiornika koniecznie trzeba przemyśleć jaką pojemność powinien posiadać taki zbiornik, żeby zapewnić właściwą liczbę wody do nawadniania ogrodu podczas upałów i suszy. Materiał z jakiego tworzony jest taki zbiornik ma także duże znaczenie. Zbiorniki tego typu wykonane z sztucznych tworzyw posiadają o wiele łatwiejszy montaż co spowodowane jest mniejszą jego masą. Prawidłowo zamontowany zbiornik jest zasadniczo nie widoczny, zatem nie zepsuje nam krajobrazu naszego ogrodu. Jeżeli mamy zamiar zagwarantować stabilność naszego trawnika a dodatkowo zapobiec efektowi koleinowania, doskonałym rozstrzygnięciem będą trawnikowe kratki. Wykonane częstokroć z tworzyw sztucznych zapewniają łatwość instalacji oraz odporność na warunki pogodowe.

Tego typu kratki znakomicie przepuszczają wodę. Zazwyczaj do ułożenia jednego metra kwadratowego potrzebne są 4 kratki, niemniej jednak koszt ich jest bardzo niski. Aktualnie na rynku są dostępne kratki o przeróżnych kształtach oczek. Te klasyczne mają zazwyczaj kształt kwadratowy lub heksagonalny. Zarówno jedne kratki jak i drugie możemy wypełniać trawą lub przepuszczalnym materiałem takim jak żwir lub drobne kamienie. Jeżeli myślimy o zastosowaniu kratek trawnikowych na skarpach, zdecydowanie warto kupić te o nieco większych oczkach, wtedy rozrost rozmaitych roślin o znacznie rozbudowanych korzeniach będzie ułatwiony. Kratki trawnikowe przeznaczone do ogrodów mają o wiele cieńsze ścianki od parkingowych, które muszą przenosić o wiele cięższe obciążenia.

Zobacz więcej: kratki trawnikowe