Aby weselna impreza stała się wyjątkowym oraz zapamiętanym wydarzeniem, trzeba zadbać o jej klimat i oprawę. Powinno się zorganizować ją w plenerze albo w stosownie dużych lokalach. Nie każdy dysponuje takimi pomieszczeniami, dlatego też popularne stało się wynajmowanie sal lub całych budynków.
Zjawiskowe oraz nowe miejsce przeznaczone dla pary młodej oraz jej gości, oferuje dom weselny Bydgoszcz. Wynajęcie domu gwarantuje weselnikom beztroskę nawet w przypadku, gdy liczba gości jest faktycznie duża. Zabawy i pląsy mogą trwać w kilku miejscach na raz. Na miejscu znajduje się też kuchnia oraz jadalnia. Catering, który nie sprawia kłopotów, sprzyja momentom odetchnięcia przy stole i jedzeniu danego rodzaju. W zależności od miesiąca, można również użyć obszar domu weselnego. Ostatnio modne jest organizowanie wesel na łonie natury – fotografie z imprezy będą jedyne w swoim rodzaju.

O miejsca w weselnym domu należy ubiegać się jak najwcześniej, ponieważ popyt na niego jest duży. Teoretycznie nie ma problemu, by w tym samym czasie trwało pare wesel, jednakże sporo zależy od ustaleń par młodych – niekiedy wymagają oni o wiele więcej miejsca niż oferuje pojedyncza sala, dlatego pozostali interesanci mogą się nie zmieścić. Należy także pamiętać o pewnej ilości miejsc na parkingu. W domu weselnym można urządzić powszechną imprezę, lecz nic nie przeszkadza, by było to iście współczesne wesele, z wykorzystaniem hologramów i różnych aktualnie stosowanych technik. Jest też możliwość zarezerwowania lokali wyłącznie na część imprezy.