W miasteczku Bełchatów jest taka organizacja, która zajmuje się najmłodszymi, a jest to, jak nazwa wskazuje, Fundacja Anitka. Prowadzi wiele warsztatów edukacyjnych nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych, lecz mimo wszystko owe warsztaty są kierowane bardziej dla dzieci. Nie licząc tego na witrynie fundacjanitka.pl można wyszukać informacje odnośnie Fotobudki Bełchatów. Jest to świetna możliwość dla tych lubiących zdjęcia oraz dobry ubaw . W takiej fotobudce, można wykonać najróżniejsze zdjęcia będąc ubranym w zabawne stroje dostępne dzięki tej organizacji. Jak czytamy na stronie fotobudki, oferują oni takie rzeczy jak: wypożyczenie od 1h, które wynosi sto złotych, a z dowozem dodatkowe trzysta złotych, co więcej do wybrania różnorodne tła, świetne rekwizyty, ramka, którą można stworzyć, możliwość wysłania zdjęcia na maila, darmowy dowóz do pięćdziesięciu kilometrów od miasta Bełchatów. Pokazuje to, jak niezawodnie zaaranżowana jest ta inicjatywa. Poza tym na stronce fundacji Anitka jest napisane jaka jest istota tejże instytucji otóż: ,,Jeśli szczęście daje Ci taniec – tańcz, jeśli pisanie – pisz, jeżeli szczęście daje Ci poznawanie siebie – rób to. Wiele dróg prowadzi do szczęścia. Jest to cudowne przesłanie. Wyprawiają także urodziny dla maluchów, to demonstruje jak dużo możliwości zapewnia owa instytucja, co zezwala na szybką decyzję, w sprawie tego, czy wybrać ich posługi. Na ich stronie internetowej można też przeczytać kto utworzył te przedsięwzięcie i przez kogo posiadamy ten zaszczyt, żeby posiadać w tym kraju taką fundację jak ta, a więc możemy przeczytać: ,,Alicja Skrzypiec – jestem Prezesem Zarządu Fundacji oraz jego założycielką. Wykształciłam się jako nauczyciel oraz trener. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracowałam w placówkach szkolnych, prywatnych przedsiębiorstwach oraz ngo. W ostatnim czasie cały swój czas wolny poświęcam na dokształcanie się oraz poznawanie światowych organizacji pozarządowych.
Najważniejsza dla mnie jest rodzina: mąż oraz synowie Franek, Paweł i Tymoteusz.
Jestem wielbicielką artystycznego rękodzieła. Mym pragnieniem jest wyprawa Camperem po Europie i wycieczka dookoła Świata.

Magdalena Szymczak – „skończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim i 4-letnią szkołę psychoterapii w integratywnym podejściu. Zawodowo jestem połączona z Miejskim Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi oraz Fundacją Subvenio. Prowadzę osobną psychoterapię osób dorosłych. Działam pod ciągłą superwizją zatwierdzonego superwizora. Prowadzę grupy pozwalające się rozwijać, grupy wsparcia oraz szkolenie z zakresu dbania o zdrowie. Jestem współautorką projektów profilaktycznych.”. Są to znakomite dwie panie, którym calutki Bełchatów zawdzięcza tak wspaniałe miejsce jak właśnie Fundacja Anitka. Miejmy nadzieję, iż ta organizacja pozostanie jak najdłużej.

Link: Fotobudka Bełchatów