Coraz więcej możemy od siebie dawać innym. Nasze społeczeństwo jest aktualnie już na takim poziomie dobrobytu świata, że bez wątpienia powinno odpowiadając na apele o wsparcie oraz różne ogłoszenia charytatywne dzielić się tym co mamy z uboższymi od siebie.

Dookoła jest tyle nieszczęść, ubóstwa, zła, że empatia jest obowiązkiem każdego z nas. Pomoc dla biednych daje szansę na lepsze i godne życie potrzebującym, a tym, którzy dzielą się z nimi swoimi zasobami daje ogromne poczucie wartości a także sensu życia. Każdy z nas robi wiele dla kariery zawodowej i pomnażania naszego majątku, niemniej jednak w pewnym momencie zauważamy, że przestaje nas to cieszyć. Chcielibyśmy czegoś więcej, chcemy udowodnić sobie i naszym najbliższym, że jesteśmy dużo bardziej wartościowi, dlatego też szukamy czegoś co da nam większe poczucie wartości naszego życia i naszych wszystkich dążeń. W bardzo wielu rozmaitych źródłach: internecie, gazetach i tak dalej znaleźć możemy każdego dnia apele o wsparcie. Nie bądźmy na nie obojętni, jeżeli możemy – pomóżmy, nie dla ich wdzięczności, niemniej jednak głównie dla siebie. Udowodnijmy że serce jest otwarte na ludzkie cierpienia, a da nam to całe mnóstwo satysfakcji i szczęścia.

Powinniśmy korzystać z swoich możliwości, żeby pomóc osobom potrzebującym. Pamiętajmy że dobro do nas wraca z zdwojoną siłą i warto robić coś więcej ponad to czego wymaga od nas nasze codzienne życie.

Więcej: apele o pomoc