Kominki ekologiczne wolnostojące są nową alternatywą dla zwyczajnych kominków. Paliwo dla kominków ekologicznych stanowi biopaliwo – ciekłe ciało przygotowane na bazie alkoholu etylowego. Biokominki nie oddziałują negatywnie na naturalne środowisko. Podczas procesu spalania nie roztaczają żadengo zapachu, brak jest popiołu. Do selekcji mamy bardzo dużo nowoczesnych modeli biokominków. Kominek ekologiczny może mieć w swoim mieszkaniu prawie każdy bez potrzeby posiadania ciągu kominowego, zwyczajnie stawiasz i jest. Służą one za wyrafinowaną dekorację naszego lokalu mieszkalnego, pasują do każdego wnętrza. Kominki ekologiczne sprawdzają się zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz (można je wmontować na balkonie). Możemy go wykorzystać sezonowo albo cało rocznie wszystko uzależnione jest wyłącznie od naszej fantazji. Stanowią one punktowe źródło ciepła.

 

Kominkowe wkłady, z uwagi na budulec, z jakiego są zrobione można rozdzielić na żeliwne i stalowe. Ich cały montaż powiązany jest z bezdyskusyjnym posiadaniem wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło odporne na wysokie temperatury. Nie można ich instalować w dowolnym miejscu. Będziemy mogli nabyć wkłady kominkowe z tak zwanym płaszczem wodnym, które pozwalają na ogrzanie całego mieszkania za pośrednictwem instalacji centralnego ogrzewania. Paliwem jest pellet lub drewno w zależności od stylu zakupionego kominka.

 

Wolnostojące piece zrobione są dokładnie tak samo jak kominkowe wkłady z żeliwa lub stali i zaopatrzone są w szkoło odporne na wysokie temperatury. Od zwyczajnych wkładów kominowych wyróżnia je to że obrobione są cegłami szamotowymi, a paliwem przykładowo może być drewno, pellet lub węgiel.

Więcej: https://www.wkladykominkowe.net.pl/