Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem projektu mieszkania, wewnątrz i na zewnątrz. Światło w domu gra rolę nie tylko utylitarną, ale przede wszystkim dekoracyjną, w momencie kiedy wywołuje wrażenie naszych gościach. Możliwości doboru oświetlenia do lokalu mieszkalnego są bardzo szerokie. Różnorodne abażury to oprawy świetlne, których ogromna liczba na rynku daje nieograniczone możliwości aranżacji danego wnętrza.

W zależności od pomieszczenia możemy pokusić się wybraniem pobudzającej ciekawość oprawy. Wnętrze, urządzone skromnie czy na bogato, potrzebuje właściwego światła. Lampy ścienne czy biurkowe to główne grupy, z jakich możemy wybrać. Zależnie od stylu będącego najważniejszym w pomieszczeniu, będziemy mogli wyselekcjonować wśród bardzo wielu zwykłego albo innowacyjnego światła.

Wyroby używane do produkcji są na dzień dzisiejszy niezmiernie różnorodne. W cenie jest nowoczesne podejście, co do użycia i łączenia różnych surowców. Trawa, papier, szkło, metal to tylko niektóre materiały, jakie wykorzystuje się do produkcji opraw oświetleniowych (kinkiety). Innym bardzo istotnym elementem oświetlenia jest selekcja koloru oświetlenia. W zależności od tego, właściwie jaki efekt zamierzamy uzyskać możemy wyselekcjonować barwy ciepłe i zimne. Ciepłe kolory są przytulne. Z kolei barwa zimna powoduje, że czujemy się mniej komfortowo.

Zobacz: abażury