Remont naszego domu niby jest wyjątkowo absorbującym zadaniem. Wymaga niesłychanie dużo naszego czasu, energii i gotówki. Na początku wydawało się, że będzie szybko, bez problemu a także przyjemnie, a w efekcie czas się wydłuża, a my mamy już dość. Musisz przygotować się merytorycznie do tego zadania, a sam zobaczysz że będzie z pewnością łatwiej.

Aktualnie zajmiemy się podłogami z paneli. Klasyczny panel wykonany jest z tworzywa kompozytowego, a w jego skład wchodzi głównie kompozycja zmielonego drewna a także żywic, które pod wpływem temperatury zostają dokładnie sprasowane.

Drugim rodzajem takich paneli są podłogi z winylu, gdzie kluczowym składnikiem jest sztuczne tworzywo. Bardzo trafne jest tu skojarzenie z gramofonowymi płytami winylowymi. Panele z winylu, jak i panele z drewna posiadają szeroką gamę kolorów i wzorów. Oba rodzaje podłóg wyjątkowo łatwo możemy zmontować samemu.

Znaleźć możemy je we wszelkich marketach z materiałami budowlanymi. Nie potrzebują użycia kleju czy też innych akcesoriów przy montażu. Przewagą podłogi winylowej nad tradycyjną jest to iż możemy ją kłaść w dowolnym pomieszczeniu. Tutaj nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, ponieważ panele te są odporne na działanie wody i dokładnie tak samo dobrze się sprawdzają w dziennym pokoju jak i w kuchni bądź w łazience. Panele winylowe o tyle są pewniejszym rozwiązaniem, że nie „puchną” pod wpływem wilgoci.

Zobacz: podłogi winylowe