Ogrzewanie kominkowe to również alternatywne ogrzewanie do ogrzewania gazowego bądź centralnego. W chwili obecnej na rynku możemy znaleźć mnóstwo wzorów przeróżnych kominków, a wiele sklepów stacjonarnych czy internetowych posiada w własnej ofercie produktów kominki kratki czy obudowy kominkowe.
Obecne kominki są bardzo wydajne i posiadają nowy oraz interesujący design, natomiast obudowy kominkowe mogą być z różnego typu surowca. O ile taki kominek spełnia rolę grzewczą, kratka funkcję nawiewową to zabudowa jest tylko i wyłącznie ozdobą. Jednak dopiero przy należytej zabudowie kominek uzyskuje finalny wygląd. Obudowanie kominka obowiązkowo musi być bezpieczne oraz wykonane z materiału, który jest odporny na bardzo wysokie temperatury. Częstokroć  stosuje się do tego celu cegły szamotowe a także zaprawę, i obkłada się zabudowę piaskowcem lub odpowiedniki kafelkami albo płytkami.
Odpowiednio zabudowany kominek cieszy nasze oko a także dodaje wnętrzu styl. Natomiast ogień który iskrzy w takim kominku nie tylko daje nam ciepło ale i  miłą atmosferę w naszym pomieszczeniu. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się bio kominki, które ogrzewają wnętrze dzięki zalaniu ich biopaliwem. Tego typu kominki można bez problemu zainstalować w mieszkaniu w bloku bowiem one nie wymagają instalacji kominowej.
Bardzo lubimy mieć w swoim domu kominek.

Autor: obudowy kominkowe