Krąży powszechna opinia, że damska garderoba pełna jest rozmaitego rodzaju elementów, za pomocą których da się stworzyć różnorodne modowe stylizacje. Jednakże jak się okazuje, mimo obfitości różnorodnych ubrań i akcesorii dużo pań uważa, że nie ma czego ubrać. Co niektórzy podchodzą do tematu żartobliwie, chociaż jest wstanie być w tym wiele prawdy. Z czego to wynika? Jak sądzi właścicielka bloga o torebkach, otóż z tego, iż kobiety posiadają tendencję do wykonywania zakupów pod wpływem emocji, np. zniżką. Idąc tym tokiem rozumowania, zdecydowanie da się powiedzieć, iż nabywając ubrania właśnie taką metodą, być może okazać się, że po dowiezieniu do mieszkania nie ma możliwości zestawienia ich z czymkolwiek, dlatego że do żadnych nie pasują.
Zwracając uwagę na powyższe należałoby zadbać o to, żeby w damskiej garderobie znalazły się rzeczy uniwersalne, do których będzie pasować praktycznie większość rzeczy. Chodzi tu w zasadzie o rzeczy będące w ciemnych odcieniach, jak choćby spodnie, spódnice albo torebki. Jeśli stawiamy w swoich stylizacjach na kolorowe torebki, to oczywiście warto by było być wyposażonym w takowe rzeczy garderoby, które będą się z nimi świetnie łączyły. Dla kobiet, które wolą kreacje sportowe żadnego problemu nie będą odgrywały plecaki, gdyż chociażby jeśli są niezwykle kolorowe, to w zestawieniu z tego rodzaju stylizacją prezentuje się to znakomicie.

Na koniec – należałoby nie zapominać o tym, żeby w każdej kobiecej szafie były rzeczy uniwersalne, które będą zestawiały się ze wszystkim.