Beton to surowiec mocny a także nie ulegający niszczeniu się. Podłoża to najmocniej podatne na zużywanie się obszary, które po kilku czy kilkunastu latach potrzebują odnowy. Beton polerowany, to posadzka poddana stosownej obróbce mechanicznej profesjonalne polerowanie podłoża jak również chemicznej – konserwacja. Odpowiednio wyszkolona grupa ludzi, w ciągu od ośmiu do dwunastu godzin może wyczyścić do stu metrów kwadratowych posadzki. Po specjalnym zaimpregnowaniu podłogi, nie są wykonywane już jakiekolwiek zabiegi, co nie stwarza absolutnie żadnych opóźnień jeśli rozchodzi się o użytkowanie podłogi. W miejsce przeciętnego, matowego a także nieczystego betonu, posiadamy śliczny oraz błyszczący, zachwycający beton. Tak samo polerowanie jak również konserwacja posiadają bardzo nieznaczny miernik szkodliwości dla środowiska naturalnego.

Posadzka polerowana to nie tylko urok, ale też oszczędność. Beton polerowany jest niezwykle łatwy do utrzymywania porządku, odbija promienie słoneczne, co sprawia sposobność odłączenia od prądu pewnej ilości lamp w danym pomieszczeniu. Beton ten nie kruszy się, ani nie ulega niszczeniu. Jest podłogą bezpieczną, dlatego że nie jest śliski.

Wizualnie może nawet wywoływać wrażenie odmienne, poprzez lśnienie i efekt wodny. Polerowany beton nie ma zastosowania jednakże w każdym miejscu. Profesjonalne polerowanie betonu zarówno w sytuacji, gdzie zachodzi niezgodność syntetyczna, jak i polerowanie o bardzo niskiej jakości betonu nie będzie opłacalne. Beton ten niestety również się zużywa.

Zobacz: szlifowanie posadzki