Tuż po dostaniu zaproszenia na ślub cywilny gość natychmiast zaczyna myśleć nad tym, co na siebie założy na tą na pewno istotną ceremonię. Kwestie powiązane z wyglądem istotne są głównie dla dziewczyn, które wszak na co dzień pragną prezentować jak najładniej, poprzez to na takich ceremoniach chciałyby czarować wszystkich swoim strojem. Nie mogą oczywiście jednakże przyćmić swoimi własnymi sukniami samej młodej, bo to ona na własnym ślubie powinna wyglądać najlepiej i nikt absolutnie nie powinien pomylić jej z koleżanką. Jaki ubiór na cywilnym ślubie spisze się zatem bardzo dobrze? O ile w świątyniach pewne detale garderoby nie są miło widziane, tak w urzędach prawdopodobnie nikt na nie nie zerknie. Dostając zaproszenie na cywilny ślub, będziemy mogli więc nieco bardziej poszaleć ze swoim wyglądem. Nie trzeba na szczęście szczegółowo trzymać się tych wszystkich ustalonych norm z obawy przed krytycznymi uwagami babć i ciotek. Stylizacja gościa będzie mogła być więc odrobinę luźniejsza i ekspresyjna, niemniej jednak musi być dostosowana do rangi ceremonii.

Ubranie za kusej kreacji, dosięgającej zaledwie połowy ud, niestety może być źle odebrane przez samą parę młodą. Włożenie sukni uwidoczniającej za dużo – dekolt – okaże się poważnym faux pass, które przez długi czas będzie komentowane przez samych gości. A po co w ogóle wysłuchiwać tego typu ataki, jeśli od razu można zaplanować założenie czegoś pięknego i jednocześnie eleganckiego. Niektóre suknie na ślub cywilny są rzeczywiście zapierające dech w piersiach! A kobiety, które za nimi nie przepadają, będą mogły podmienić je zestawem, składającym się ze spodni i marynarki. Czasami przyszli państwo młodzi zawiadamiają na swoich zaproszeniach na ślub o konkretnym ubiorze.

Jeżeli jednakże na karteczce nie pojawiają się dane, które dotyczą stroju zaproszonych, trzeba włożyć coś z klasą, niemniej jednak jednocześnie niezbyt pompatycznego. Może to być między innymi tradycyjny komplet. Doskonale spisze się on na każdej sylwetce, w szczególności jeśli będzie stosownie do niej dopasowany. Ponieważ nie zawsze na taki ślub należy ubierać bajkową suknię czy choćby skromną suknię. Także wspaniałym wyborem może okazać się prosta spódnica, dosięgająca kostek. Ostatnio tego typu kreacje są modne i w zestawieniu z obcasami mogą wyglądać niezwykle zjawiskowo. By strój nie prezentował się zbyt nudno, niekiedy wystarczy przyzdobić go trochę bardziej zauważalną biżuterią. To właśnie w tego typu dodatkach zazwyczaj tkwi duża siła!

Zamiast koncentrować się niepotrzebnie na dobraniu jak najefektowniejszej kreacji na cywilny ślub, lepiej poświęcić te środki na droższy prezent na ślub. Podarunek wbrew pozorom nie musi w ogóle być olbrzymi czy drogi. Ważne jest jedynie to, ażeby mógł on zachwycić samą parę młodą.

Zobacz: ile kosztuje ślub cywilny