Łazienka – paradoks tego właśnie pomieszczenia polega na tym, iż spędzając tam stosunkowo bardzo mało czasu w ciągu dnia, przy urządzaniu spędza nam najwięcej snu z powiek. To ona ma mieć swój urok i styl. Taką jedną z podstawowych zasad, które umożliwiają to osiągnąć, jest właściwe dobranie płytek.

Najbardziej popularne są oczywiście cały czas ceramiczne. Warto wiedzieć, że mamy ich dużo rodzajów. Glazura przykładowo nadaje się wyłącznie na ściany. Tego typu płytki są cienkie oraz kruche, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi wykorzystuje się głównie terakoty (oczywiście nikt nie zabroni nam wyłożenia nią też i ścian). A to dlatego, że są dużo bardziej wytrzymałe. Wykonane z kamionki pokrytej szkliwem, występują gładkie, jak również fakturowane. Jednak najbardziej mocny i trwały jest gres. Twarde, odporne na oddziaływanie środków chemicznych jak i plamienie. Znacznie lepszym wyjściem, jeśli pod uwagę bierzemy parametry trwałości, będzie szkliwiony klinkier.

Ażeby dobrać należyty rodzaj płytek oraz ich wzór oraz dodatkowo kolorystykę, udać się musimy do odpowiedniego sklepu, typu hurtownia i materiały budowlane. Prócz bogatej gamy produktu, znajdziemy tam też fachowe porady sprzedawców. Pamiętajmy że przy pracy potrzebne będą elektronarzędzia.

Autor: bermar – oświetlenie