Okres zimowy nadchodzi ogromnymi krokami, a razem z nią nadchodzą święta o czym z dobrym skutkiem informują nas galerie handlowe, a także telewizja, w której możemy już znaleźć sezonowe reklamy.

Jak się okazuje, w tym roku wypadają one w takie dni tygodnia, dzięki czemu przypadnie nam w tym okresie wiele dni wolnych. Dlatego, spora część ludzi wnosi w zakładach pracy o sposobność dostanie urlopu na 27 i 28 grudnia, żeby w ten sposób korzystać z 1 i 1/2 tygodniowego wolnego, używając go w rzeczywistości mało. W tym czasie, można pojechania w gorące kraje, ażeby wypocząć od zimowej pogody i złapać odrobinę promieni słonecznych lub w sytuacji narciarzy udać się w góry, aby móc pojeździć na nartach albo na desce snowboardowej. Są i takie osoby, które w tym czasie, mając pociechy, zabiorą je np do Afryki, a w góry wybiorą się w okresie przerwy zimowej.

Poruszając temat przerwy zimowej, to niewiele czasu już do nich zostało, dlatego, jeżeli już chcemy wyjechać w tym czasie z naszymi pociechami, to koniecznie musisz już dokonywać rezerwacji. O ile przykładowo chcielibyśmy wyjechać w nasze góry, to np Krynica ferie z dziećmi, będzie wspaniałym rozstrzygnięciem. Jest tam mnóstwo stoków, też przyszykowanych z myślą o najmłodszych i zaczynających narciarzach, dlatego będzie to genialny dobór, na zimowy wyjazd całą familią. Na pewno, są także tego typu pasjonaci sportów okresowych, że przerwę zimową w górach z pociechami wypoczywają prawdopodobnie w tych za granicami własnego kraju, jak Francja i wielu pozostałych cudzoziemskich pensjonatach zimowych.

Ferie , jak wiadomo trwają 2 tygodnie, a pewnym jest, że nie każdy opiekun może zabrania tak dużego urlopu, zważywszy na to, że są także wakacje, które również wymagają od nas zabrania wolnego. W związku z powyższym mnóstwo pociech w tym czasie wyjeżdża na obozy narciarskie, albo po prostu obozy, lub nie jadą nigdzie, wyłącznie uczestniczą na przykład w półkoloniach, lub spędzają ten czas z rodziną.

Oczywiście nie każdy może pokusić się na to, ażeby wysłać swoją pociechę na kolonie, dlatego należy zapewnić mu inny rodzaj atrakcji w tym czasie. Półkolonie są znakomitym rozwiązaniem, ponieważ pociecha każdego dnia bierze udział w różnego stylu zajęciach, przez co posiada zorganizowany czas oraz jest otoczone opieką w sytuacji, kiedy jego rodzice są w pracy. Bez wątpienia tego typu forma zabaw wymaga od nas nakładów inwestycyjnych, jednak są one kategorycznie mniejsze, niż koszt kolonii zimowych. Niewątpliwie idealnym wyjściem, jest zostawienie pociechy pod opieka dziadków, jednakże jak wiadomo, nie każdy ma taką sposobność, czy to z uwagi na odległość, czy pracę dziadków.

Autor: Krynica ferie z dziećmi