Współcześnie popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania mieszkań są biopaliwa. Wynika to z zwiększającej się ekologicznej świadomości społeczeństwa oraz dodatkowo mody na to by być „eko”. Biopaliwa pozwalają na także ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem domów. Do biopaliw można zaliczyć m.in. pellet.

W sporej ilości domach zakładane są współcześnie piece na pellet. Znakomity pellet ma postać kawałków takiej samej wielkości. Pellet produkowany jest częstokroć z drewna, a dokładniej z trocin będących produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do produkcji pelletu wykorzystuje się zarówno drewno liściaste jak również iglaste. Oprócz tego będziemy mogli się spotkać z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeżeli chcemy wybrać znakomity pellet musimy pamiętać o paru zasadniczych zasadach. Dobry pellet powinien mieć gładką powierzchnię, a zawartość pyłu w nim powinna być  znikoma. Niepokój wzbudzić powinna spękana powierzchnia i bardzo duża zawartość pyłu. To źle świadczy o jakości pelletu.

Interesującym oraz dość szybkim sposobem na skontrolowanie jakości pelletu (zwłaszcza dla osób, które posiadają z tym kłopot) jest zamoczenie go w wodzie. Dobrej jakości pellet bez wątpienia powinien zatonąć, jednakże ten gorszej jakości będzie się unosił. Przywiązać powinniśmy uwagę do tego, jaka jest właśnie jakość pelletu. To inwestycja w nasz dom a także nasz komfort.

Autor: Sklep z pelletem w Warszawie