XXI wiek jest czasem blogowania a także blogosfery. Co dziennie zakłada się kilkanaście nowych blogów, z których każdy posiada szansę na medialny sukces. Wyróżniamy kilkanaście typów tych miejsc w globalnej sieci. Do najbardziej znanych zaliczamy blogi lifestyle’owe, modowe oraz turystyczno-podróżnicze.

Natomiast jako, że na pewno nie każdy czytelnik jest tak obeznany jeśli chodzi o blogosferę – poniżej charakterystyka typów blogowych

1. blog lifestyle’owy – w treści takiego bloga jest wszystkie jego treści zawierają wszystko, jest to tak zwane mydło i powidło, znaleźć można tutaj zarówno opisy kosmetyczne jak również opisy podróży zagranicznych czy testowania nowych produktów spożywczych.

2.blog modowy – tu treść jest już trochę zawężona, spotkamy tu przede wszystkim stylizacje oraz najnowsze dodatki zarówno z sieciówek jak również z wielkich domów

3. blogi turystyczne oraz dodatkowo blogi podróżnicze – od jakiegoś czasu zaczęły dodawać bardzo podobne treści ,które zazwyczaj dotyczą wycieczek krajowych a dodatkowo poza granice naszego kraju i potrzebnego wyposażenia każdego turysty.

Ten ostatni blog przeżywa w chwili obecnej swój renesans – powiązane jest to z znacznie większymi podróżniczymi horyzontami Polaków. Morał z tego jest taki, że jeśli chcielibyśmy zacząć prowadzić swojego bloga to najlepszą inwestycją jest blog podróżniczo-turystyczny.

Autor: https://holiday-photos.pl/