Czas po stracie kogoś naprawdę bliskiego jest niezwykle ciężki, szczególnie w pierwszych godzinach po stracie, nawet jeżeli śmierć ta była spodziewana. Ludzie, którzy są w żałobie przeważnie nie mają wtedy głowy do pozałatwiania wszystkich spraw urzędowych i spraw organizacyjnych które związane są z pochówkiem zmarłego. Wtedy z pomocą przychodzi dom pogrzebowy. W takim miejscu zatrudnione są, osoby które bardzo dobrze wiedzą co, dokładnie kiedy i w jakiej kolejności trzeba załatwić, w momencie gdy ktoś umiera i trzeba zorganizować uroczystość pogrzebową.

To duże wsparcie dla wszystkich których spotyka utrata kogoś z rodziny.

Nawet jeżeli śmierć jest spodziewana, ponieważ ktoś długo i ciężko chorował, to natomiast absolutnie zawsze ten moment kiedy odchodzi człowiek, jest ciężki dla rodziny i najbliższych.

Usługi pogrzebowe to najczęściej szeroki zakres usług – przygotowanie ceremonii, dobór trumny, przewóz wszystkich osób z kościoła na cmentarz i czasem też na stypę, przygotowanie osoby zmarłej a oprócz tego grobu a także częstokroć – kremacje.

Rozstanie się z najbliższymi w tym naszym, ziemskim znaczeniu niewątpliwie zawsze jest strasznie ciężkie, dosłownie dla ludzi wierzących w Boga a także wieczne życie. Jako ludzie częstokroć jesteśmy, przyzwyczajeni w pewnym sensie do materialności i zwykle bardzo trudno przestawić się natychmiast na to, że ktoś z naszych bliskich jest już w tym lepszym, niematerialnym wymiarze. Pochówek to godne pożegnanie, które jest najbardziej potrzebne nam, którzy pozostajemy jeszcze na Ziemi.

Autor: pogrzeby Lublin