Drewno kominkowe jako opał musi wyróżniać się określonymi właściwościami, głównie powinno być całkowicie suche i twarde a także mieć w miarę możliwości jak najgęstszą strukturę. Drewno kominkowe trzeba przechowywać w kawałkach o długości 30 cm. Prócz wspomnianych właściwości kupując drewno musimy także zwrócić uwagę na czas schnięcia drewna a dodatkowo łupliwość, są to tak samo ważne elementy. Właściwie od tego czy dobrze wybierzemy nasze drewno kominkowe zależy jakość oraz wysokość ognia, intensywność a oprócz tego kolor dymu.

Kominkowe drewno kiepskiej jakości niestety może też sprawić nam kłopoty jeżeli rozchodzi się o czyszczenie komina. Przy zakupie musimy zwłaszcza kierować się kalorycznością określonego gatunku opału, jest ona ważna jeżeli chodzi o czas palenia oraz ciepło dawanego przez kominek. Najpopularniejsze gatunki drewna to: olcha, topola, grab, jesion, buk.

Szukając drewna do kominka trzeba zwrócić uwagę na te propozycje. Ceny wahają się zależnie od rejonu gdzie mieszkamy oraz dodatkowo obowiązującej dostępności tego typu drewna. Jeżeli posiadamy dużo gotówki i mamy zamiar kupić najlepszy produkt możemy zainteresować się grabem, jest to najdroższe kominkowe drewno jakie będziemy mogli zdobyć. Jak widzimy wybór drewna do kominka jest bardzo duży i trzeba podczas wyboru patrzeć na własne możliwości finansowe oraz własne potrzeby.

Więcej: pellet warszawa