Polerowanie to konieczna czynność ,którą wykonuje się przy każdym pojeździe. Dla niektórych polerowanie samochodu to bardzo prosta czynność, dla innych trudniejsza. Niezbędna jest przede wszystkim stosowna maszyna a także pasta polerska. Stanem pożądanym jest takie skorygowanie lakieru, żeby samochód wyglądał jak nowy.
Korekta lakieru polega głównie na pozbyciu się jego porysowanej wierzchniej warstwy, tak aby powłoka, która została była gładka. Jeśli chodzi o wielowarstwowe lakiery to w żadnym wypadku nie możemy wywołać całkowite usunięcie zewnętrznej warstwy, dlatego że to ona jest powłoka ochronną. Jeśli mamy do czynienia z lakierami akrylowymi to powłoka zewnętrzna to nie tylko warstwa ochronna, ale oraz ozdobna.
Występuje sporo błędów podczas polerowania, miedzy innymi: zostawienie hologramów, punktowe przypalenie lakieru, zbyt głębokie spolerowanie lakieru, czy nadmiar pasty polerskiej.
By zacząć polerowanie należy należycie do tego przygotować pojazd. Powinno się starannie zabezpieczyć elementy których wolimy pobrudzić. Lakier musi być starannie umyty, po umyciu należy też zastosować glinkę.
Zamiast wydać kasę u fachowców polerowanie swojego samochodu można wykonać własnymi siłami. Oszczędzimy gotówkę a także bardzo dobrze wykorzystamy swój wolny czas.

Zobacz więcej: Polerowanie lakieru Warszawa