W niechlujnie prowadzonych sklepach budowlanych, hurtowniach i tym podobnych, częstokroć rzuca nam się w oczy widok niechlujnie porozrzucanych palet z drewna. Posłużyły idealnie jako izolacja, ochraniająca przed nadmierną wilgocią różne towary. Wyroby cementowni oraz cegielni, a z innych specjalizacji- młynów oraz cukrowni, dzięki nim się nie zniszczyły. Podtrzymując zdatność do spożycia lub ważność innego użytkowania, będą mogły być sprzedane i zużyte, a co jednocześnie za tym idzie, praca osób, które to wyprodukowały, na całe szczęście nie zmarnowała się.

Skup tego typu palet obowiązuje bez wyjątku każdego, kto na takich paletach dostarczył własny towar. Jednakże stosy drewnianych kratownic, które także ktoś przecież wykonał, leżą częstokroć pod różnymi magazynami, moknąc w czasie deszczu a także niszczejąc. A jest to wszakże nie tyle surowiec wtórny, ile zwrotny surowiec, dokładnie tak samo, jak butelka szklana po piwie, a znacząco droższy, czemu absolutnie nie możemy się dziwić.

Europalety robi się z drewna. Z drzew, które potrzebowały kilku lat, by można by je było do tego celu użyć. Posadził je właściciel szkółki leśnej lub leśnik, pilnował leśniczy, ściął piłą drwal, a w specjalnym tartaku pocięto je na odpowiednie kawałki oraz przystosowano do należytych rozmiarów. Na końcu ktoś pozbijał konkretne elementy nie myśląc o tym, że po jednym transporcie, ktoś pozwoli takiej palecie zgnić. Chrońmy lasy.

Autor: palety szczecin