W życiu każdego może zdarzyć się całkiem nieoczekiwana sytuacja, w której będzie trzeba bardzo szybko zyskać określoną sumę kasy na jakiś cel. Jeśli ma się oszczędności na koncie bankowym – nie ma problemu. Niestety gorzej, gdy żyjemy zasadniczo z miesiąca na miesiąc, dysponując nie za dużymi kwotami. Wówczas dosłownie wydatek rzędu paruset złotych, który pojawia się niezapowiedzianie, jest bardzo dużym kłopotem.

Metoda na uzyskanie gotówki na nagłe wydatki
Niektóre wydatki pieniężne mogą na szczęście zaczekać, inne jednakże są nieoczekiwane i trzeba uiścić je natychmiastowo. Oczywiście nie są to miłe momenty, na szczęście każdy z nas potrafi dać sobie z nimi radę, nawet jeśli nie ma się swoich pieniążków na ich opłacenie. Rozwiązanie to zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, a zatem takiej pożyczki, która dawana jest przez instytucje inne niż tradycyjne banki. Aktualnie na rynku funkcjonuje ich całkiem sporo, pewne z nich mają dobrą opinię, inne natomiast zasłynęły z nieprzyjemnych kroków powiązanych z ściąganiem należnych pieniędzy. Warto zatem przemyśleć wzięcie pożyczki pozabankowej w takiej placówce, która posiada bardzo dobrą rekomendację wśród klientów, a sposób pożyczania przez nią kasy bardzo daleki jest od tak zwanej lichwy.

Pożyczka dla zadłużonych
Osoby, które mają na własnym koncie już dość dużo pożyczek, najczęściej nie posiadają już czego szukać w tradycyjnym banku. Ich jedyną szansą jest zatem pozabankowa pożyczka dla dłużników, dawana zazwyczaj za okazaniem dowodu osobistego. Pożyczki tego typu nie opiewają na olbrzymie kwoty, to zazwyczaj pomoc na niezbyt duże problemy finansowe. Najczęściej takim sposobem będziemy mogli pożyczyć od 500 złotych do tysiąca zł na raz. Absolutnie nie jest to zatem zawrotna kwota, ale z całą pewnością może pomóc w bardzo wielu rozmaitych sytuacjach. Wniosek na pożyczkę przeważnie da się wypełnić i złożyć on-line, czasami już w ciągu parunastu minut otrzymuje się ostateczną decyzję o tym, czy pożyczka zostanie danej osobie przyznana. To zatem rozwiązanie zasadniczo ekspresowe. Nie jest ono bardzo tanie, ponieważ przeważnie placówki takie naliczają sobie spore oprocentowanie. Pomimo wszystko w niektórych sytuacjach to najbardziej opłacalna dla nas opcja.

Kredyt z ominięciem BIK Niekiedy na ulotkach reklamowych instytucje które pożyczają gotówkę można zobaczyć propozycję z tytułem „pożyczki bez BIK”. Z pewnością nie wszyscy wiedzą, co to właściwie oznacza? Niżej więc szczegółowe wyjaśnienie. Biuro Informacji Kredytowej, a zatem właśnie BIK, to placówka, poprzez którą placówki bankowe są w stanie szczegółowo sprawdzić jaka jest nasza historia kredytowa. Czy terminowo opłacamy swoje pożyczki, jak duże zobowiązania pieniężne są współcześnie na naszym koncie. Czasem przeszłość kredytowa pewnego człowieka jest zwyczajnie zła – nie reguluje własnych długów w terminie, poprzez co już nie jest wiarygodny dla banków. Placówki udzielające pożyczek bez BIK nie patrzą na to. Nie weryfikują przeszłości kredytowej danego osobnika, ponieważ pożyczają tylko małe sumy, zasadniczo za okazaniem dowodu osobistego. To więc opcja dla wszelkich osób, które w innej instytucji aniżeli parabank, nie mogłyby zaciągnąć kasy.

Zobacz: pożyczki bez bik