Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że ubezpieczenie pociechy w szkole i ubezpieczenie pociechy w przedszkolu nie jest obowiązkowe. Często opiekunowie nie zastanawiają się nad tego typu sprawami i zwyczajnie jednocześnie z początkiem roku szkolnego czy przedszkolnego płacą za ubezpieczenie tego typu, z jakim jest związana szkoła. Natomiast jeżeli opiekun znajdzie bardziej opłacalną propozycję u zupełnie innej konkurencyjnej korporacji bez wątpienia może ubezpieczyć swoje własne dziecko akurat w takiej firmie. Dlatego że ten wybór należy całkowicie do rodziców malucha.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych przypadków w szkole jest niezbędne w przypadku gdy dziecko ma wybrać się na wycieczkę szkolną, wówczas jest ono niezbędne. Osoby, chcące wszystkie własne wydatki odpowiednio dozorować mogą swoje pociechy ubezpieczyć w prywatnej firmie ubezpieczeniowej. Niestety szkoły częstokroć posiadają nie bardzo korzystne umowy z ubezpieczalniami. Zazwyczaj stawki za jeden procent uszczerbku na zdrowiu są niezwykle niskie. W wiejskich obszarach cena za ubezpieczenie za rok to jest mniej więcej 50 złotych. Gdzie w internecie u prywatnych instytucji ubezpieczeniowych możemy odszukać niższe oferty na przykład za trzydzieści cztery pln. 1 % w przypadku takiej propozycji to sto dwadzieścia pln. W szkole za jeden procent będziemy mogli dostać o wiele mniej.

Warto nie płacić ślepo za to, co podsuwają nam w szkole, a dowiedzieć się jak wygląda oferta tej firmy ubezpieczającej. Nie zalecałbym jednakże nie kupowania takiego ubezpieczenia w ogóle. Nie jest to wtedy żadna oszczędność a wyłącznie brak odpowiedzialności. Kiedy dziecko jest starsze – ok. Natomiast w momencie kiedy uczęszcza do klas 1-6 tego typu ubezpieczenie to sprawa obowiązkowa. Pociechy w tym wieku są tak aktywne a także nie rozważne, że o nieszczęśliwy incydent nie jest bardzo trudno.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w przedszkolu