Rozwód to niestety zawsze ciężki czas dla dzieci. Ono nie rozumie, dlaczego rodzice- przestali się kochać i ze sobą walczą. Te wszystkie porady prawne, hałas wokół jego osoby, niestety to wszystko je strasznie przeraża. Ono pragnęłoby, żeby było jak przedtem, gdy całą rodziną spędzaliście multum czasu. Zdrada, rozdzielenie majątku czy adwokat, to pojęcia dla niego zupełnie obce i niezrozumiałe. Oprócz tego, gdy rodzice się kłócą a także lekceważą je- takie dziecko myśli, że to pewnie jego wina.

 

Zazwyczaj do głowy wpadają mu rozmaite pomysły, żeby pogodzić rodziców. Rozrabia i przynosi złe stopnie, bo jest pewien, że takim sposobem pogodzi rodziców. W momencie kiedy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą efektów, czuje rozczarowanie. Buntuje się przeciwko wyprowadzce swojego taty z czy jest bardzo nieszczęśliwe w momencie gdy raz na weekend jedzie do mamy a innym razem do ojca. Niestety sytuacja na dodatek robi się skomplikowana, w momencie kiedy rodzice walczą o prawa do swojego dziecka.

 

Prawo rodzinne najczęściej opiekę nad dzieckiem powierza mamie. Przyjęło się, że to matka lepiej zatroszczy się o dziecko. Ojcu jednak pozostają sporadyczne wizyty u dziecka, w określone dni. Niestety, kiedy dochodzi do rozwodu, najbardziej na tym cierpi dziecko. To od rodziców uzależnione jest to, czy ich pociecha zaakceptuje tę nową sytuację. Ażeby było mu choć trochę lżej- musi czuć miłość obojga rodziców.

Zobacz więcej: poradnictwo prawne oława