Sauna to dobroczynna terapia dla duszy a także ciała. Regularne używanie sauny, pozytywnie wpływa na stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Znacznie podwyższona temp. w takiej saunie, podwyższa temperaturę ciała osób które z sauny korzystają, co bardzo korzystnie wpływa na kojenie wszystkich stanów zapalnych, rozmaitych bakterii i wirusów w organizmie. Sauna poprawia odporność, uwalnia wszelkie wolne rodniki, za sprawą czego w dużym stopniu poprawia się stan skóry, znacznie zmniejsza stres oraz świetnie rozluźnia mięśnie. Sauna częstokroć dostępna w niektórych miejscach, aktualnie może ona być i w Twoim domu.
Producent saun fińskich proponuje montaż takiej sauny w domu. Jest to  znakomite rozwiązanie, bo, ażeby sauna przynosiła znakomite wyniki, powinno się korzystać z niej regularnie, a przecież nie każdy ma aż tyle wolnego czasu, by pójść na nią oraz nie zawsze posiada taką saunę blisko swojego domu zamieszkania. Natomiast domowa sauna jest cały czas pod ręką, możecie z niej skorzystać niezależnie od pory i tyle razy ile,  tego Vi potrzeba.
Jest parę odmian sauny, które między sobą różnią się wysokością temperatury a także wilgotnością powietrza. Twoja sauna domowa, może na przykład być sucha, a więc mieć wysoką temp. (czasem nawet 90 stopni C) przy niskim stopniu wilgotności (około 15%) albo mokra, z odrobinę niższą temp. (od 50 stopni C) oraz znacznie wyższą wilgotnością powietrza (25-40%). Na tego typu saunę wcale nie potrzebujesz dużo przestrzeni, a będziesz mógł uzyskać dodatkową możliwość dbania o swoje własne ciało i zdrowie.

Autor: sauna domowa