Opony samochodowe są bardzo częstym przedmiotem wysyłanym za pośrednictwem kuriera. Ważne w tego typu procesie jest odpowiednie spakowanie opon do wysyłki.

Opony standardowe pakowane są w karton. W tymże przypadku opony muszą być czyste oraz suche, takim sposobem nie pobrudzą innych przesyłek. Pudło, do którego pakujemy opony powinien być solidnie wykonany. W jednym kartonie powinny być 2 albo więcej sztuk opon, które absolutnie nie mogą przesuwać się w środku kartonu. Do spakowania możemy użyć wypełnienia. Jeśli do czynienia mamy z oponami nieco większymi, możemy spakować je pojedyńczo, każdą oponę w innym kartonie.

Kolejnym innym sposobem na pakowanie opon jest łączenie ich po dwie sztuki i po oklejanie taśmą. Jeżeli wybierzemy ten sposób, opony także muszą być czyste a także suche. Zapakowane opony powinny być nieruchome, nie mogą przemieszczać się w trakcie wysyłki. Po złączeniu opon można owinąć je w folię, tak aby nie było w nich żadnego otworu. Na powierzchni płaskiej przygotowanej paczki trzeba przykleić list przewozowy.

Jeżeli opony mają felgi, powinny być wysłane w kartonie.
Tego typu przygotowanie opon samochodowych do wysyłki kurierem usprawni znacznie wysyłkę a także nie przyniesie nam żadnych dodatkowych kosztów związanych ze złym opakowaniem produktu do wysyłki.

Autor: opony kurierem