Niewielki domki jednorodzinne oraz mieszkania – kuszą ceną a także klimatycznym wnętrzem. Niestety pierwszy kłopot z tego rodzaju nieruchomościami spotyka nas natomiast w sytuacji, kiedy chcemy zakupić meble oraz wyposażenie. Znakomitym wyjściem tutaj będą meble robione na wymiar.

Kuchnia – miejsce najważniejsze Bardzo często odważamy się na meble kuchenne robione na wymiar. Wynika to głównie z faktu, iż znacząca większość jednopokojowych mieszkań (tak zwanych kawalerek) posiada kuchnię połączoną z salonem lub tak zwany kuchenny aneks. Na 5m2 częstokroć trudno jest umieścić wspaniały zestaw mebli dostępny w sklepie z meblami od ręki. Prócz tego, opcja wykonania mebli na wymiar daje gwarancję dowolnego a także oryginalnego łączenia szafek i półek, co może zaowocować dużo ciekawszym efektem.

Dwa piętra
Schody z drewna, to następny ciekawy pomysł na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza z nietuzinkowym klimatem na bardzo małym metrażu, np drewniane schody na antresolę albo strych. W tym przypadku, realizacja pod wymiar jest nie tyle możliwe, co nawet obowiązkowa.

Szafy produkowane na wymiar – rozwiązanie idealne
Nie da się zaprzeczyć, że czym większa szafa, tym lepiej. Natomiast w momencie kiedy do zagospodarowania mamy tylko malutką wnękę w holu zaczynamy wpadać w panikę. Jednakże bez powodu. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość oraz zamówić sobie szafę robioną na wymiar – taką, na jaką pozwoli nam metraż naszego pokoju. Tego rodzaju usługi proponuje aktualnie znacząca większość sklepów meblowych i wnętrzarskich.

Czas oczekiwania na meble
Oczywiste jest, że mebli na wymiar nie możemy kupić od ręki. Średni czas czekania na realizację zamówienia trwa ok. paru tygodni.

Zobacz więcej: kuchnie na wymiar